Klasy szóste.Szlak Piastowski 3- 5 czerwca 2013 r.
Czy warto podróżować? Odpowiemy- jasne, że tak! Dzięki naszej wyprawie po Szlaku Piastowskim mogliśmy niemalże dotknąć historii. Rozpoczęliśmy ją w miejscu legendarnym, w Kruszwicy nad Gopłem –tu gdzie myszy zjadły Popiela. Z Kruszwicy udaliśmy się do Strzelna, a tam mogliśmy zobaczyć jedne z najpiękniejszych zabytków sztuki romańskiej w Polsce- rotundę św. Prokopa i słynne kolumny przedstawiające cnoty i przywary ludzkie.
Pamiątkowe zdjęcie klas szóstych |
Tego dnia widzieliśmy także Biskupin, osadę obronną sprzed dwóch tysięcy lat. Z niej zapamiętamy na pewno zapach. Drugi dzień spędziliśmy w pierwszej stolicy Polski- Gnieźnie. Zwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego i Katedrę Gnieźnieńską ze słynnymi drzwiami przedstawiającymi życie i męczeńską śmierć św. Wojciecha. Ostatni dzień naszej wycieczki przeznaczyliśmy na zwiedzanie Poznania. Tu mieliśmy możliwość zobaczyć Katedrę na Ostrowie Tumskim z grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Widzieliśmy też słynne poznańskie koziołki na wieży ratuszowej Starego Miasta oraz barokowy kościół farny. Po uczcie z rogali świętomarcińskich udaliśmy się do Puszczykowa, do Muzeum Arkadego Fidlera- podróżnika i pisarza.
Nasza wycieczka miała też swoje „życie hotelowe”. Zawarte nad Jeziorem Biały przyjaźnie zapewne będą trwałe. Wspólne spacery, oglądanie meczu, dyskoteka zapadną nam w pamięć. Żal było wyjeżdżać.
Pragniemy tu za te wspomnienia podziękować sponsorom naszej wycieczki – Naszym Kochanym Radzicom – jesteście super!
I jeszcze kilka faktów historycznych:
Wycieczka odbywał się w dniach 03-05 czerwca 2013r. Opiekunami naszymi były: Pani Renata Samsel, Pani Hanna Sobczak i Pani Aneta Brzóska. W wycieczce uczestniczyło 35. uczniów, w tym czworo uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły we Wszeborach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć